Przemo Łukasik urodził się w Chorzowie w 1970 roku. Ukończył wydział architektury na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Studiował również w Ecole d'Architecture Paris-Villemin w Paryżu we Francji. Po studiach pracował w biurach: P.P. Pabel Architekten w Berlinie oraz paryskich biurach Jean Nouvel Architecture i Odile Decq / Benoit Cornette. W 1997 roku wraz z Łukaszem Zagałą założył autorską pracownię architektoniczną medusagroup. Przez rok wykładał w Ecole Speciale d'Architecture w Paryżu. Prywatnie mocno związany ze sportem – uprawia triathlon, angażuje się również społecznie na Śląsku.
Laureat Art in Architecture Festival 2020 w kategorii HOTEL
Przewodniczący Jury Art in Architecture festival 2022
www.medusagroup.pl
Urodzony w 1975 roku Oskar Zięta jest architektem, artystą, rzemieślnikiem i projektantem procesów oraz założycielem Zieta Studio. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Posiada tytuł doktora Eidgenössische Technische Hochschule w Zurychu. Wykłada w School of Form SWPS.
Jest autorem ikonicznego stołka PLOPP (2007), a także licznych form użytkowych, takich jak G-Console, Chippensteel 0.5, lustra RONDO, TAFLA, OKO. Tworzy ponadto architektoniczne rzeźby zaprojektowane metodą parametryczną – jego rzeźba miejska NAWA odsłonięta na Wyspie Daliowej we Wrocławiu w 2017 roku została nominowana do prestiżowej europejskiej nagrody Miesa van der Rohe. Jest też twórcą najwyższej rzeźby w przestrzeni publicznej w Polsce o nazwie WIR (Warszawa 2017). W 2021 roku jego krzesło Ultraleggera, najlżejsze krzesło na świecie, zostało wyróżnione Red Dot Product Design Award.
www.zieta.pl
Dora Kuć i Karina Snuszka ukończyły Wydział Architektury Politechniki Poznańskiej, studiowały także na Politecnico di Milano (Dora) i Universita di Perugia (Karina), a od ponad 15 lat prowadzą w Warszawie autorskie studio architektoniczne. MoodWorks ma jasno zdefiniowany styl. Estetyka, w której projektują Karina i Dora zasadza się nie tylko na eklektycznym połączeniu wysokiej klasy materiałów i wyposażenia. Wyróżnia ją przede wszystkim autorska paleta kolorystyczna oraz rzadka umiejętność wplatania oryginalnej sztuki w tkankę każdego projektu. W portfolio MoodWorks znajdują się projekty wnętrz prestiżowych rezydencji i biur zarówno z Polski jak i z zagranicy. MoodWorks jest również laureatem wielu nagród w prestiżowych międzynarodowych konkursach projektowych: A' Design Awards w latach 2015-2017, CBRE Office Superstar Central & Eastern Europe oraz International Property Awards – „Best Office Interior Europe”
www.moodworks.pl
Od ponad dwudziestu lat uprawia właściwie nie istniejący w Polsce zawód historyka i krytyka designu. Absolwentka Instytutu Historii Sztuki UJ, gdzie jako pierwsza obroniła pracę magisterską, a następnie pierwszą rozprawę doktorską z historii polskiego wzornictwa. Wykładowczyni warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.
Autorka wielu publikacji z zakresu historii i teorii designu. Kuratorka wystaw i jurorka w konkursach design 3D. Niezależna konsultantka projektów wizerunkowych i wdrożeniowych oraz strategii dla firm oraz instytucji. Ekspertka i kolekcjonerka polskiego designu. Współtwórczyni polskiej marki VZÓR, przywracającej klasyki polskiego projektowania mebli. Zawodowo bada to, w co wierzy, czyli moce designu ukryte w wartościach i emocjach. Prywatnie miłośniczka okładów z żywych futer, samochodów i magii codzienności. W życiu i w pracy kieruje się słowami zasadą: najważniejsze to widzieć, a nie tylko patrzeć. Od lat nazywana #panioddesignu
W 2002 wraz z Agatą Opyrchał (absolwentką wydz. grafiki ASP w Krakowie) założył pracownię JIO, której jest współwłaścicielem. Członek Pro SAW, Stowarzyszenia Architektów Wnętrz. Studiował na Wydziale Architektury PW. W ramach komercyjnej działalności JIO, www.jio.pl zrealizował ponad 800 projektów wnętrz mieszkalnych. Specjalizacją firmy są opracowania wnętrz domów, apartamentów i rezydencji. W pracowni JIO, promowana jest współczesna sztuka, rozumiana jako pierwszoplanowy element towarzyszący decyzjom projektowym. Jest odpowiedzialny za organizację i realizację inicjatyw szkoleniowych dla architektów zrzeszonych w SAW www.saw.org.pl W gronie członków - praktyków, doświadczonych artystów i architektów, opracowuje standardy zawodowe dla architektów wnętrz. Członek Stowarzyszenia Oleandrów www.oleandrow.pl, w ramach którego podejmowane są społeczne działania zmierzające do udoskonalania przestrzeni miejskiej okolic Placu Unii Lubelskiej i południowego odcinka ul. Marszałkowskiej.
www.jio.pl
Urodziła się w 1978 r. Absolwentka Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego i Akademii Sztuk Pięknych, gdzie ukończyła również podyplomowe studia z dialogicznego projektowania architektury w oparciu o interdyscyplinarne działania sztuk pod kierunkiem prof. Jacka Dominiczaka. Jako wykładowca akademicki stworzyła autorski program w dziedzinie projektowania specjalizacyjnego i sztuki w projektowaniu architektonicznym na Wydziałach Architektury i Architektury Wnętrz. Właścicielka Pracowni artystyczno – projektowej i Galerii Sztuki o nazwie Art in Architecture założonej w 2006 roku. Członkini Pro SAW, Stowarzyszenia Architektów Wnętrz. W swoich realizacjach łączy własną działalność artystyczną, projektową i promowanie działań różnych artystów z wielu dziedzin, również muzyki, teatru i tańca. Swoje obiekty artystyczne sygnuje pseudonimem artystycznym AINA.
www.artinarchitecture.pl
Architekt wnętrz, absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zajmuje się projektowaniem wnętrz prywatnych oraz użytkowych. Współprowadzi rodzinną pracownię Kulczyński Architekt, odpowiada za całe projekty i nadzoruje ich przebieg, doradza klientom na wszystkich etapach inwestycji. Pomysłodawczyni, autorka koncepcji oraz aranżacji przestrzeni domu handlowego MYSIA 3 w Warszawie. Miłośniczka natury, sztuki, ekologii i przedmiotów z duszą.
www.kulczynski.com
CEO i dyrektor kreatywny wrocławskiego studio MIXD. Architekt wnętrz, znany z projektowania przestrzeni hospitality, biur, co-livingów i obiektów handlowych. Od wielu lat projektuje wnętrza dla takich marek jak Novotel, Mercure, Hilton, Hyatt Place, Tribe, MGallery czy ibis Styles, ale także dla butikowych hoteli i restauracji. W projektowanych przez zespół MIXD biurach również zaszczepia ducha hospitality: niezależnie od tego czy to miejsca pracy dużych firm, np. HPE czy Echo Investment czy dynamicznych startupów, takich jak intive, Objectivity czy Codelab. Laureat, wraz z zespołem projektowym, nagród International Property Award 2016/2017, International Property Award 2019/2020, Srebrnego Medalu A’Design Award, Honourable Mention IDA Award, BIG SEE 2020 Award, Art In Architecture Award 2021 w kategorii HOTEL i BIURO, Property Design Awards 2022 oraz innych nagród ii wyróżnień; finalista konkursu Hospitality Design Award 2020 i Dezeen Awards 2022.
www.mixd.io
Absolwent Politechniki Warszawskiej, z 20 letnim doświadczeniem pracy na budowach, zarówno w kraju jak i za granicą. Realizator licznych projektów przemysłowych, użyteczności publicznej, budownictwo mieszkaniowego i szpitali. Pracował, między innymi przy budowie Zamku Królewskiego, przebudowie Sejmu, Zamku Ujazdowskiego, budowie Polkoloru i Polfy Tarchomin.
Ostatnie 25 lat pracował w firmie deweloperskiej Globe Trade Centre SA. Jako dyrektor generalny i członek Zarządu GTC zrealizował między innymi 34 budynki biurowe, Galerie Handlowe: Galerię Mokotów, Galerię Północną, Galerię Jurajską, Galerię Kazimierz. Był odpowiedzialny między innymi za budowę i rozwój zagłębia biurowego przy ul. Domaniewskiej na Służewcu. Był też zaangażowany w realizację wielu projektów biurowych realizowanych przez GTC w Europie środkowej. Z inspiracji Piotra Kroenke w przestrzeń atrium Galerii Północnej zainstalowana została rzeźba WIR autorstwa Oskara Zięty.
Artysta studiował na stołecznej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa (1980 – 1985) pod kierunkiem Jacka Sienickiego i Zbigniewa Gostomskiego. Uczestniczył w indywidualnych wystawach organizowanych w kraju, jak i za granicą (m.in. w Dani, Japonii, Niemczech i Stanach Zjednoczonych). W 1987 roku zdobył dwa wyróżniania honorowe na XIII Ogólnopolskim Konkursie Malarskim im Jana Spychalskiego w Poznaniu. Prace artysty eksponowane były na wystawach, takich jak: „Świeżo Malowane. Młode malarstwo polskie lat 1982-1987” w Zachęcie oraz w „Arsenał '88”, gdzie zdobył nagrodę przyznaną przez międzynarodowe jury pod przewodnictwem Romana Opałki.
Architekt wnętrz, absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale architektury wnętrz.
Zdobywała doświadczenie projektowe w renomowanych pracowniach zarówno w Warszawie, jak i w Barcelonie. Obserwując różnego rodzaju sztukę, obecną niemalże na każdym kroku w miastach zachodniej Europy, widziała ogromną potrzebę w promowaniu jej na polskim rynku. Z tych obserwacji zrodził się pomysł zaangażowania w projekt Art in Architecture Festival, którego jest współtwórcą i koordynatorem razem z Fundacją Innowacji Społeczno Kulturalnych.
Członek Stowarzyszenia Architektów Wnętrz SAW.