Jury festiwalu

Art in Architecture 2020
Witold Dudek
Architekt

Architekt w biurze APA Wojciechowski Architekci od 1997, partner od roku 2007. Studia wyższe ukończył na Politechnice Warszawskiej na wydziale Architektury i Urbanistyki, uzyskując tytuł magistra inżyniera architekta.
Ukończył również roczne studia na wydziale Architektury University of Detroit Mercy w Stanach Zjednoczonych oraz roczne studia zarządzania projektami w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Od 2009r. posiada również uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej.
Członek Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP). Laureat festiwal Art In Architecture 2019 za projekt rzeźby WIR w Galerii Północnej w Warszawie.
www.apa.com.pl

Aleksander Jankowski
Architekt Wnętrz

W 2002 wraz z Agatą Opyrchał (absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki ) założył pracownię JIO, której jest współwłaścicielem. Członek Pro SAW, Stowarzyszenia Architektów Wnętrz. Studiował na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Specjalizacją firmy są opracowania wnętrz domów, apartamentów i rezydencji. W pracowni JIO, przy ul. Bagatela 10/2 promowana jest współczesna sztuka, rozumiana jako pierwszoplanowy element towarzyszący decyzjom projektowym. Jest odpowiedzialny za organizację i realizację inicjatyw szkoleniowych dla architektów zrzeszonych w SAW, gdzie w gronie członków - praktyków, opracowuje standardy zawodowe dla architektów wnętrz. www.jio.pl

Aleksander Roszkowski
Malarz

Artysta studiował na stołecznej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa (1980 – 1985) pod kierunkiem Jacka Sienickiego i Zbigniewa Gostomskiego. Uczestniczył w indywidualnych wystawach organizowanych w kraju, jak i za granicą (m.in. w Dani, Japonii, Niemczech i Stanach Zjednoczonych). W 1987 roku zdobył dwa wyróżniania honorowe na XIII Ogólnopolskim Konkursie Malarskim im Jana Spychalskiego w Poznaniu. Prace artysty eksponowane były na wystawach, takich jak: „Świeżo Malowane. Młode malarstwo polskie lat 1982-1987” w Zachęcie oraz w „Arsenał '88”, gdzie zdobył nagrodę przyznaną przez międzynarodowe jury pod przewodnictwem Romana Opałki.
www.aleksanderroszkowski.com

Piotr Kroenke
Inwestor

Absolwent Politechniki Warszawskiej, z 20 letnim doświadczeniem pracy na budowach, zarówno w kraju jak i za granicą. Realizator licznych projektów przemysłowych, użyteczności publicznej, budownictwo mieszkaniowego i szpitali. Pracował, między innymi przy budowie Zamku Królewskiego, przebudowie Sejmu, Zamku Ujazdowskiego, budowie Polkoloru i Polfy Tarchomin. Ostatnie 25 lat pracował w firmie deweloperskiej Globe Trade Centre SA. Jako dyrektor generalny i członek Zarządu GTC zrealizował między innymi 34 budynki biurowe, Galerie Handlowe: Galerię Mokotów, Galerię Północną na warszawskiej Białołęce, Galerię Jurajską w Częstochowie, Galerię Kazimierz w Krakowie. Był odpowiedzialny za budowę i rozwój zagłębia biurowego przy ul. Domaniewskiej. W swoim portfolio ma m.in. projekty: Korona Office Complex w Krakowie, Aeropark Business Center w Warszawie, czy University Business Park w Łodzi i Kazimierz Office w Krakowie. Z inspiracji Piotra Kroenke w przestrzeń atrium Galerii Północnej zainstalowana została rzeźba WIR.

Józef Chwedorowicz
Dyrektor festiwalu

Doktor psychologii, autor wielu artykułów naukowych i publikacji książkowych, licznych wystąpień na konferencjach ogólnopolskich i międzynarodowych. Wykładowca psychologii na Uniwersytecie Łódzkim, Akademii Muzycznej w Łodzi i Warszawie, Wyższej Szkole Menedżerskiej i Collegium Humanum. W latach 1995 – 2018 prowadził szkolenia z psychologii biznesu dla firm z branży budowlanej i deweloperskiej takich jak Warbud SA, Dom Development SA, Mostostal Warszawa SA, Budimex SA, Aluglass SA, Stolarka Wołomin SA, ATLAS SA, Purmo Group, GTC SA. Prezes Fundacji Innowacji Społeczno Kulturalnych, twórca i koordynator licznych projektów kulturalnych i artystycznych. Za prace na polu animacji kulturalnej był dwukrotnie nagrodzony Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wieloletni dyrektor festiwalu filmów edukacyjnych EDUKINO, na którym promował między innymi filmy o sztuce, architekturze i sztuce w architekturze. Z tych działań i zainteresowań powstała idea powołania festiwalu Art in Architecture.